Dag 5 – Mijn definitie van liefde
De liefde. Een woord van maar 6 letters maar toch divers en complex. Liefde is namelijk zelf niet uit te leggen in een woord, zelfs niet in een zin. Er bestaan vele vormen van liefde en net zoveel interpretaties van liefde.
De Dikke Van Dale zegt het volgende over liefde: lief·de de; v -s, -n 1 warme genegenheid: tussen die twee was het ~ op het eerste gezicht; (de) ~ bedrijven seks hebben 2 oprechte en warme belangstelling; het prijs stellen op: ~ voor de kunst 3 voorwerp van liefde: zijn eerste ~
Worden we daar wijzer van? Nee. Het is natuurlijk niet voor niets dat het woord liefde in zoveel andere woorden voorkomt. Geliefde, verliefd zijn, liefhebben, do I need to say more?
Hebben we het over mijn lief, dan mag het duidelijk zijn dat dat Wayelz is. Maar ik vind Fahad (onze superdoldwazegestoorde kater)ook erg lief en hij mij ook.
En wie vind ik nog meer lief? Natuurlijk mijn ouders het blauwe duo, mijn lieve dinnetjes Jorien en Tracy, mijn schoonmammie en schoonbroer en -zus, mijn opa, mijn oma, moet ik nog verder gaan?
Liefde in mijn ogen, heel basaal en to the point is simpel. Het onvoorwaardelijk houden van een persoon. Echte liefde hoeft zich niet te beperken tot alleen je levenspartner, met wie je oud wilt worden en later kunstgebitjes mee wilt delen. Echte liefde kan zich verspreiden over meerdere personen en voor sommigen ook dingen. Maar hoe makkelijk is het nou om onvoorwaardelijk van iemand te houden? Neem nou de band tussen ouders en kind. Deze ontstaat bijna vanzelfsprekend en natuurlijk. Een moeder houdt onvoorwaardelijk van haar kind vergeet de slechte mama’s even. Het kind hoeft daar niets voor te doen, alleen maar bestaan. Liefde tussen geliefden ligt al weer anders. Je houdt van hem of haar, maar verwacht daarvoor wel diezelfde liefde terug normaal gesproken dan. Hetzelfde zou je kunnen zeggen met hartsvriendinnen, of beste vriendinnen. Nu wordt dat woordje van 6 letter toch complexer dan je dacht hè
Dit was mijn definitie van liefde…what’s yours?






Ik had het niet beter kunnen zeggen meid!!!
[Translate]
Wauw, heel mooi gezegd, eigenlijk heb je alles gezegd wat ik wilde zeggen!
[Translate]
Liefde is. Zo eenvoudig en toch allesomvattend.
[Translate]
Ja er zijn verschillende vormen van liefde en het is inderdaad erg complex bv blauwe muisje en kleine maddie ( nou dat bestaat nog steeds hihihihi ). Liefde die je hebt voor je friends, je man en ouders kortom een ruim woord die je op verschillende manieren kunt toepassen en niet precies kunt beschrijven, vooral als het over je mannetje of ouders gaat omdat er daarvoor geen wooden zijn het is te diep voor words.
[Translate]
Dit heb je mooi omschreven. Ik kan me hier ook wel erg goed in vinden!
Mijn definitie kun je over een paar dagen lezen, ik ga daar nog even heel goed over nadenken
[Translate]
mooi geschreven! De mijne…daar moet ik toch even voor nadenken
[Translate]