Lekkere soepen zijn heerlijk met dit koude weer. Ik merk dat ik erg naar groentensoepen neig omdat ze snel klaar zijn en heerlijk smaken, vooral met een portie bottenbouillon er in. Heb je een verzoekje voor een specifieke soort soep, laat het me gerust weten.

Het recept maakt 6 grote porties van minimaal 400 gram.

Wat heb je nodig

  • 500 gram broccoli
  • 400 gram bolpompoen
  • 200 gram boerenkool
  • 3 bouillonblokjes of een portie bottenbouillon
  • 2 liter water
  • 3 tenen gepelde knoflook
  • 1/2 theelepel piment
  • 2 theelepels cayennepeper
  • 200 ml slagroom
  • Zeezout naar smaak
  • Soeppan van minimaal 4 liter

Variatietips

  • Ik doe graag het vlees van een kippenbout of wat tonijn of (gerookte) zalm in de soep als eiwitten. Ook makkelijk om restjes op te maken.
  • Andere lekkere toppings zijn: fijngehakte nootjes en feta, stukjes avocado, een lepel notenboter of tahin.
  • De soep smaakt gekruid maar niet pittig, je kan sambal toevoegen als je meer pit wil.

Bereiding

Breek de broccoli in kleine roosjes.

Doe de broccoli, stukjes pompoen, boerenkool en knoflook  in de soeppan. Zet alles net onder water. Ik had hiervoor 2 liter water nodig. Je hebt minder water nodig als je een portie bottenbouillon gebruikt.

Doe er ook de piment en cayennepeper bij en roer goed door. Nu breng je de soep aan de kook. Na 30 minuten koken is alles gaar.

Tijd om de soep te pureren. Ik gebruik een glazen blender van Kenwood. Daarna voeg ik ook de slagroom toe en roer even door.

Serveer de soep met een topping naar keuze. Je kan deze soep ook goed in porties invriezen.